Як ужитися з трудоголіком?
21 січня 2014, о 23:40Трудоголізм – це справжня епідемія нашого часу. Проблема навіть не в тому, що наші сучасники так люблять працювати, просто суворий ринок праці вимагає від кожного учасника робити все краще і швидше. Відтак, бажання досягти успіху та заробити більше стає формою психологічної залежності, яка не лише не засуджується суспільством, але й активно підтримується. Проте таке захоплення роботою може мати негативний вплив на стосунки з близькими людьми, особливо – з коханими. Для підтримки здорових відносин потрібно приділяти увагу партнерові, на що у працеголіка не завжди вистачає часу. Відбувається викривлення уявлення про життєві цінності, за якого робота та гроші стають важливішими за кохану людину та сім’ю. А це може призвести до виникнення суттєвих проблем у стосунках та навіть їх розриву.
Проте життя з трудоголіком не обов’язково має бути нестерпним, оскільки в є кілька досить простих способів вирішення такої проблематичної ситуації:
- Змиритися та поринути у власні інтереси. Коли двоє людей однаково сильно захоплені своєю діяльністю (навіть, якщо інтереси не мають нічого спільного), це може стати ключем до порозуміння. У такій парі кожен партнер зможе гідно оцінити старання та результати праці іншого.
- Встановити правила. Трудоголіка можна привчити обмежувати час на трудову діяльність. Працелюби, зазвичай, схильні до планування та дії за графіком, тому у їх розпорядок досить легко включити кілька годин на спілкування з сім’єю, коханою людиною, друзями та просто на відпочинок.
- Навчити ставити реальні цілі. Партнер може спробувати навчити коханого працелюба встановлювати рамки та правильно оцінювати свої можливості. Все просто: якщо не здатен виконати якийсь об’єм роботи у встановлений термін, або розширюй межі, або не берись.