Створи анкету
або увійди через
Шлюб

Що робить сімейне життя нещасливим?

4 листопада 2013, о 23:53

Що робить сімейне життя нещасливим? Психологи стверджують, що більшість сімейних пар, які переживають кризу у стосунках, мають дуже схожі проблеми в спілкуванні, породжені певною лінією поведінки. Зазвичай, все починається з того, що подружжя перестає цінувати одне одного і чоловік та дружина вже не бояться образити чи завдати болю партнерові. Зрештою, таке ставлення може навіть призвести до руйнування сім’ї. Відомий американський психолог, фахівець у подружніх відносинах Джон Готтман з Університету Вашингтона може передбачити подальшу долю пари вже після п’ятихвилинного спілкування. Підсумовуючи досвід та знання, отримані за час його практики, Готтман виявив чотири головні ознаки того, що робить подружнє життя нещасливим та може призвести до розлучення. Отже, відносини можна вважати безперспективними, якщо у спілкування подружжя чітко проявляються наступні недоліки:

1. Критицизм.

Йдеться не про критику деяких окремих дій партнера, а про незадоволення ним як особистістю. Коли критичні зауваження стосуються, перш за все, особистісних якостей другої половини, це вказує на розчарування у виборі партнера. Ця проблема виливається в те, що один з подружжя пояснює усі дії другого не зовнішніми обставинами, а саме вадами у характері та поведінковій лінії.

2. Зневага.

Всі психологи говорять про те, що основою будь-яких здорових стосунків має бути взаємоповага, а коли її немає – зникає сенс вибудовувати подальші відносини. Якщо один з партнерів дозволяє собі принижувати іншого, публічно його висміювати та ображати, перестає зважати на почуття другої половини – це й є прояв абсолютної зневаги, і навіть гірше – відрази.

3. Оборонна поведінка.

Якщо один з подружжя у будь-якій суперечці займає оборонну позицію, це доказ того, що він звинувачує партнера у всіх негараздах. У даному випадку не варто розраховувати на конструктивний діалог та порозуміння, оскільки одна зі сторін в очах іншої завжди залишається винною.

4. Відмовчування.

Припинити конфлікт мовчанням та байдужістю – це ще не значить завершити його. У такій ситуації сварка між чоловіком і дружиною не знаходить свого логічного завершення, а отже продовжує руйнувати відносини на емоційному рівні.

Ваше ім'я
Ел. Пошта
Почати
Авторські права
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт FindLove.in.UA, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!