Створи анкету
або
Увійди через соціальну мережу
Психологія

Як правильно відпочивати?

1 грудня 2013, о 13:12

Як правильно відпочивати? Здавалося б, немає нічого простішого, ніж відпочинок. Проте психологи б’ють на сполох, оскільки найбільш розповсюдженою психологічною проблемою людей нашого часу є перевтома. Справа навіть не в тому, що людство занадто багато часу присвячує роботі – сучасні технології значно спростили як робочий процес, так і побут. Перевтома, а як наслідок – стрес, депресії, нервові зриви, стає результатом невміння правильно відпочивати. Це однаково стосується як чоловіків, так і жінок, хоча поведінка двох статей під час роботи та відпочинку зазвичай суттєво відрізняється. Щоб навчитися правильно та ефективно відпочивати, нам потрібно стати справжніми тайм-менеджерами самих себе. Почати потрібно з простого планування:

  1. Ми звикли планувати та розраховувати свій час на виконання роботи, але при цьому часто забуваємо внести у цей щільний графік бодай короткий відпочинок. Обідня перерва також не стає для нас перепочинком, адже за цю годину ми маємо встигнути і поїсти, і поспілкуватися з іншими людьми. А ще ми часто жертвуємо обідом для того, щоб вирішити свої справи, які не стосуються роботи. Отже, правило відпочинку №1: використовуйте свій обід для того, щоб не кваплячись поїти та змінити обстановку. Не їжте на своєму робочому місті, а прогуляйтесь до найближчого кафетерію чи до парку.
  2. Приходячи додому з роботи, ми вмикаємо телевізор, комп’ютер або радіо та займаємося хатніми справами у супроводі шуму від цих технічних засобів. Вони продукують надлишкову інформацію, яка активізує діяльність нашого мозку, а якщо вона ще й поєднується з фізичною активністю (приготування їжі чи прибирання) – це провокує виснаження. Виходячи з цього, правило відпочинку №2: кожного вечора у вас має бути принаймні година тиші, вільна від надлишкової інформації, навіть якщо вона носить розважальний характер.
  3. Навіть у вихідні дні ми не завжди даємо собі можливість повноцінно відпочити. Причини можуть бути різні: одні продовжують працювати, дороблюючи те, що не встигли за тиждень, інші виконують хатню роботу, треті пасивно байдикують за комп’ютером чи телевізором. Щоб відпочинок на вихідних був ефективний, дотримуйтесь правила №3: у свій вихідний день ви повинні морально відпочити, звільнивши свій мозок від зайвої інформації. Йому посприяють прогулянки на природі, заняття спортом, похід по крамницям. А от перегляд телевізійних програм варто взагалі виключити з вашого розпорядку на вихідні.
Ваше ім'я
Ел. Пошта
День народження
Ваше місто
Київ, Україна
Пароль
044044
Перейти до знайомства
Авторські права
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт FindLove.in.UA, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!