Створи анкету
або увійди через
Психологія

Позбуваємося комплексу невдахи

25 липня 2013, о 21:44

У наш час комплекс «невдахи» за своєю руйнівною силою не поступається таким психологічним проблемам як нерозділена любов, наркотична чи інша залежність, комплекс фізичної неповноцінності тощо. Більше того, ця проблема посилюється тим, що її витоки знаходяться в глибокому дитинстві та відшукати їх часом дуже складно через вроджені особливості натури (лінь, імпульсивність, гіпертрофія або підвищена збудливість), напрацьованих стереотипів поведінки та ставлення, як до самого себе, так і до оточуючих. Однак проблема існує, розвивається та міцніє, і якщо її не вирішити, фінал передбачуваний і сумний.

Чи можна вирішити її самостійно, без втручання психологів, транквілізаторів і штучних енергостимуляторів? Можна, як втім, і будь-яку іншу проблему, якщо поставити перед собою конкретну задачу та налаштуватися на досягнення результату.

Як цього досягти?

Перший крок.

Перш за все, викинути в сміттєве відро всю літературу, в якій з натхненням розповідається як якийсь містер «Ікс», тільки за допомогою пристрасного бажання розбагатіти протягом короткого часу з бомжа перетворився на мільйонера, або з непомітного чоловіка на героя-коханця. Як правило, в подібних книгах акцент ставиться на елементарному бажанні стати успішним, без будь-яких практичних порад, конкретики та дієвих методик. Таке голе бажання, яке не думку авторів має матеріалізуватися у певну цінність. Проте окрім порожньої витрати часу, подібна література дає протилежний ефект, який призведе до ще більшого розчарування в житті та в собі.

Другий крок.

Необхідно визначити ступінь невдачі. Для цього знадобиться штук 30 золотистих обгорток від цукерок або нарізаних квадратиків з тонкої фольги. Ділимо їх на 6 частин, вийде в кожній частині по п’ять золотинок. Потім щільно та акуратно складаємо всі 5 квадратиків один в одного так, щоб вийшов один пакет. Отримуємо шість пакетів, в кожному з яких по 5 золотинок. Бажано, щоб цю підготовку провів хтось інший, наприклад, друг. Завдання тестованого полягає в тому, щоб акуратно, не пошкодивши золотинки, розгорнути всі п’ять, розгладити їх і скласти окремими стопками. Якщо хоча б до третього пакету тестований буде дотримувати зовнішній спокій та врівноваженість, значить проблема не так серйозна, та її цілком реально вирішити без особливих складнощів. Якщо вже на другому пакеті в рухах та у міміці людини явно помічаються нетерпіння, дратівливість і агресивність, знадобиться тривала та трудомістка робота.

Третій крок.

Розглянемо найскладнішу ступінь невдачливості та перш за все відшукаємо її коріння. Для цього необхідно повернутися у найбільш ранні дитячі роки та згадати, як проходили будні удома, в садку, в школі. Згадати свої ігри, захоплення і найголовніше – їх тривалість. Як правило, потенційний невдаха помітний ще в ранньому дитинстві: у нього велика кількість найрізноманітніших захоплень, але інтерес до них швидко минає. А в переважній більшості це відбувається з однієї причини – власне ставлення до невдалого результату. Розчарування результатом своєї праці народжує розчарування і в самому процесі створення будь-чого. Так само відбувається і у взаєминах з протилежною статтю: одного разу почувши відмову, невдаха полишає всі надії на розвиток романтичних стосунків будь-з-ким.

Четвертий крок.

Вирішення проблеми. Перш за все, необхідно твердо усвідомити – немає на Землі людини, яка б не володіла бодай якимось талантом та була нецікавою зовсім нікому. Важливе усвідомлення, що за одну спробу домогтися бажаного не вийде та поставитися до цього необхідно з природним розумінням «закостенілості» проблеми. Починати потрібно зі спроб та повторювати їх знову і знову до досягнення позитивного результату. Так людина набуває досвід та кожного наступного разу вона вчиться робити щось краще. У стосунках з людьми, особливо – з протилежною статтю, таким полем для дій може стати сайт знайомств, який дозволяє відкинути природну сором’язливість та позбутися непотрібних комплексів.

Ваше ім'я
Ел. Пошта
Почати
Авторські права
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт FindLove.in.UA, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!