Створи анкету
або увійди через
Психологія

Любовна хімія

17 липня 2013, о 21:08

Пристрасть починається не з захоплення, а з хімічних процесів у нашому організмі – на цьому наполягають вчені з багатьох дослідницьких центрів та університетів світу.

Емоційний сплеск, який супроводжує збудження, виявляється, виникає не стільки під дією почуттів до людини, скільки завдяки феромонам. Феромонами є біологічно активні речовини, які виділяються залозами секреції. У тваринному світі феромони подать знаки про те, що особина готова до спарювання. Люди в ході еволюції розучилися так однозначно читати сигнали природи, проте на інстинктивному рівні ми все одно відчуваємо вплив феромонів. Ці активні речовини виділяються у чоловіків та розповсюджуються разом із запахом поту. У жінок запах, який супроводжує феромони менш помітний і виділяється здебільшого залозами вагінальної секреції. Найсильнішими ці виділення у жінок є в період овуляції – саме тоді жінка має найбільшу сексуальну привабливість о очах представників протилежної статі. Така чоловіча реакція супроводжується підвищенням активності виробітку гормону тестостерону. Це пояснює той факт, що чоловік виглядає більш мужнім та впевненим, коли залицяється до жінки, ніж у повсякденному житті.

У період закоханості та захоплення організм людини починає виробляти інші речовини, які також впливають на стосунки партнерів. Стимуляція мозкових процесів, які відповідають за почуття закоханості, є наслідком дії фенілетиламіну та допаміну. До речі, останній гормон виділяється людським організмом також під час прийому важких наркотиків, тому вчені припускають, що кохання може бути своєрідною наркотичною залежністю.

Фенілетиламін часто потрапляє в організм людини разом з їжею, оскільки від присутній, хоч і не у великій кількості, в какао. Тому можна стверджувати, що шоколад збуджує не пристрасть, а справжні почуття.

Ваше ім'я
Ел. Пошта
Почати
Авторські права
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт FindLove.in.UA, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!