Створи анкету
або увійди через
Психологія

Канони чоловічої привабливості

16 липня 2013, о 21:04

Вчені з Northumbria University взялися виявити, чи є зв’язок між легкою неголеністю чоловіків та їх привабливістю для жінок. За допомогою комп’ютерного моделювання, було створено декілька чоловічих облич: начисто виголене, з легкою неголеністю, з помітною щетиною, з невеликою борідкою і останнє з повноцінною бородою. Опитування жінок, які були проведені згодом, виявили, що чоловіче обличчя з бородою виглядає найбільш мужньо та дещо брутально. А от найпривабливішим для жіноцтва виявилося обличчя з легкою щетиною. Такого чоловіка представниці жіночої статі визнали таким, який зовнішньо підходить і для короткочасного знайомства, і для тривалих стосунків.

Більш масштабні та ґрунтовні дослідження зовнішності були проведені кількома роками раніше у німецькому University of Regensburg. Близько півтисячі опитаних повинні були оцінити обличчя півсотні комп’ютерно змодельованих зразків чоловічих облич. При чому респонденти, виходячи лише з зовнішності, оцінювали такі якості чоловіка як надійність, чесність, привабливість, інтелігентність, дружелюбність тощо.

За результатами цього дослідження найбільш сексуально привабливим виявився тип чоловічих облич, які мали такі зовнішні дані: засмаглість, легка неголеність, темно-русявий колір волосся, світлі очі та відсутність надлишкової ваги. Респонденти позитивно характеризували ті чоловічі обличчя, які мають виразні високі вилиці та симетричні губи. До рис привабливості також можна віднести відсутність зморшок між губами та носом, виражений правильний контур нижньої щелепи та мужнє підборіддя.

Цікаво, що чоловічі обличчя, які респонденти вважали більш привабливими, отримували позитивні характеристики і з інших параметрів. Їм приписували впевненість у собі, успішність, інтелігентність, почуття гумору тощо.

Також дослідники зробили висновок, що найбільш схвальні оцінки за всіма характеристиками отримували зразки облич, на яких не були змодельовані мімічні зморщечки, які утворюються від напруження м’язів обличчя. Тобто респонденти підсвідомо ставляться краще до тих чоловіків, які не схильні насуплюватися і зводити брови.

Ваше ім'я
Ел. Пошта
Почати
Авторські права
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт FindLove.in.UA, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!