Створи анкету
або увійди через
Психологія

Чи є схвалення оточуючих насправді важливим?

21 січня 2014, о 23:46

Чи є схвалення оточуючих насправді важливим

Чи ставалося колись так, що ви, виконуючи певні дії, які вважаєте правильним, логічним та вигідним для себе, шукали підтримки та схвалення оточуючих? А чи змінювалося ваше рішення, якщо ви не знаходили бажаної реакції на свою діяльність? Якщо ви відповіли «так», значить – ви в числі тих, для кого бажання подобатися та догодити переважає власні інтереси. І таких людей чимало: позначається виховання, склад характеру та репресивна поведінка оточення. Щоб не відчувати себе обділеним, варто навчитися цінувати власні прагнення та інтереси вище, ніж думку людей навколо. Звісно ж, йдеться про ті ваші дії, які не є асоціальними та не наносять суттєву шкоду іншим людям, а, так би мовити, вміщуються у рамках вашого життєвого простору.

Прагнення подобатися оточуючим є природним, на ньому навіть базується чимало соціальних норм. Проте для деяких людей потреба в схваленні стає справжньою залежністю, що може негативно вплинути на психологічне самопочуття та самооцінку. Тому потрібно вміти ставити межі впливу інших людей на власну думку та вчинки:

  1. Не все що ви робите на власну користь, може образити інших. Якщо ваш успіх у якійсь справі викликає негативну реакцію певних людей, можливо, це лише їх проблема.
  2. Виділіть коло близьких та знайомих, чия думка вам насправді важлива. Право давати вам поради повинні мати лише ті люди, які розуміють ваші життєві реалії або ж насправді знаються на предметі ваших дій.
  3. Догодити абсолютно всім неможливо. Якщо ви зіштовхнулися з негативом з боку іншої людини, можливо, справа у її поганому настрої або складі характеру, що вас особисто ніяк не стосується.
  4. Ви маєте право робити все для того, щоб стати щасливою людиною. На вас покладена відповідальність за ваше життя, тому ви просто зобов’язані покращувати його якість і робити це так, як вважаєте за потрібне. Але, звісно ж, у межах вашого життєвого простору.
  5. Кожна людина має право на визнання. Якщо ви зробили щось насправді суттєве та корисне, а ваші близькі люди не визнають цього або просто байдужі, вам варто змінити оточення.
  6. Не ставте собі за мету отримати схвалення. Ваші цілі мають бути більш реальними та суттєвими для вас і мати кращі форми винагороди.
Ваше ім'я
Ел. Пошта
Почати
Авторські права
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт FindLove.in.UA, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!