Створи анкету
або
Увійди через соціальну мережу
Психологія

Чоловік та його мама

2 вересня 2013, о 10:05

cholovik-ta-yoho-mamaВ серці кожного чоловіка назавжди прописана лише одна жінка – його мама. Він її любить уже за те, що це єдина особа, поряд з якою він має повне право бути слабким та безпомічним. Крім того, мама буде про нього піклуватися, незалежно від його характеру, соціальної статусу та достатку. Але коли в житті чоловіка з’являється кохана жінка, розстановка сил змінюється – так, принаймні, має бути. Виходить, що двох жінок пов’язує один чоловік, і вони поневолі починають суперництво за його увагу. Буває так, що стосунки «свекруха-невістка» складаються гладко, і двом жінкам вдається не тільки співіснувати в мирі, але стати справжніми подругами чи, хоча б, союзницями. Проте така ситуація – скоріше виняток, ніж правило. Набагато частіше відносини між матір’ю та дружиною одного чоловіка досить напружені та далекі від ідеалу.

Деякі психологи вважають, що в такій ситуації підлаштовуватися повинна молодша з жінок, тобто невістка. Наводять наступні аргументи:

  • з віком людська психіка стає нездатною до змін, тому вносити зміни у своє сприйняття дійсності легше молодшій людині;
  • матір втрачає частину уваги сина, оскільки та переходить до дружини;
  • у відкритому конфлікті чоловіки найчастіше приймають сторону матері.

Проте є спеціалісти в галузі родинних стосунків, які притримуються протилежної думки, аргументуючи це наступним чином:

  • свекруха має більше життєвого досвіду, тому саме вона має розуміти, що конфлікти зашкодять її родині;
  • інстинктивно кожна матір повинна відчувати, коли настає час відпустити дитину від себе, щоб вона могла реалізуватися та продовжити рід;
  • любов матері повинна супроводжуватися повагою до свого нащадка, а значить – і до того, який вибір він зробив.

Щоб попередити назріваючі конфлікти між дружиною та матір’ю, чоловік повинен стати «над конфліктом» та ні в якому разі не приймати одну сторону. Він повинен вирішити всі непорозуміння та закликати жінок шукати компроміс. Допоможе серйозна розмова з кожною окремо, з якої матір повинна зрозуміти, що самим лише фактом одруження син вийшов з-під батьківської опіки, а дружина – усвідомити, що мати ніколи не перестане бути дорогою людиною для її коханого.

Ваше ім'я
Ел. Пошта
День народження
Ваше місто
Київ, Україна
Пароль
846786
Перейти до знайомства
Авторські права
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт FindLove.in.UA, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!