Створи анкету
або увійди через
Кохання

П’ять наукових фактів про кохання

15 липня 2013, о 21:48

Як це властиво вченим, навіть найромантичніші почуття вони намагаються підігнати під рамки своїх наукових теорій. Хоча любов у всі часи оспівувалась, обговорювалася і хвилювала людей, вивчати її з наукової точки зору почали порівняно нещодавно – наприкінці ХІХ століття. У наш час дослідження кохання проводяться регулярно, а існує їх сьогодні безліч. Ось п’ятірка цікавих наукових фактів про високі почуття.

 1. Кохання – це наркотик.

  Тепер цьому є наукове підтвердження. У 2010 році антрополог з університету Рутгерс Хелен Фішер провела дослідження, у якому взяли учать 17 американців та 17 китайців. Усі піддослідні мали серйозні стосунки, які тривали більш ніж півроку. Піддослідним показували фотографії їх коханих, а також фотографії незнайомих людей, та сканували їх мозкову діяльність. Коли людина дивилася на фотографію свого партнера, спостерігалася мозкова активність у тій самій ділянці мозку, яка асоціюється зі всілякими залежностями, включаючи наркотичну. Більше того, у стані закоханості в організмі людини виділяються ті ж гормони, що й при прийомі кокаїну: окситоцин, адреналін, допамін та антидіуретичний гормон.
 2. Дещо цікаве про любов з першого погляду:

  • таке кохання (яке визначається як дивне і сильне почуття любові до людини після години знайомства) трапляється тільки з тими, хто в нього вірить;
  • майже половина з тих, хто вірить у любов з першого погляду, переконалися у її існуванні на власному досвіді;
  • 55% тих, хто закохався з першого погляду, згодом одружилися зі своїми коханими;
  • розлучилися лише 25% пар, які закохалися з першого погляду, а згодом одружилися. Цей показник значно нижчий за загальну статистику.

  Опитавши півтори тисячі респондентів, усі ці факти виклав дослідник Ерл Науманн у своєму доробку «Кохання з першого погляду: історія і наука про миттєвий потяг».

 3. Протилежності лишаються протилежностями

  Всупереч поширеному переконанню, що «протилежності притягуються», психологи говорять, що у реальності все відбувається навпаки. Про це стало відомо ще в 1963 році, коли психолог Теодор Ньюкомб провів дослідження на студентах коледжу і дійшов висновку, що люди однієї раси, віросповідання, життєвих поглядів або успішності у навчанні формують міцніші стосунки. Всі наступні дослідження, а їх було безліч, також отримують дані про те, що люди одного інтелектуального рівня, зовнішньої привабливості та схожі в більшості рис характеру будують набагато міцніші і триваліші відносини.
 4. Неромантична правда про поцілунки

  Від поцілунків імунна система жінки отримує зарядку, необхідну перед можливою вагітністю. Під час поцілунку чоловік передає жінці вірус, який може виявитися небезпечним під час вагітності, щоб вона встигла розвинути імунний захист. До такого висновку в 2009 році прийшли британські вчені з університету Лідс. Вірус під назвою цитомегаловірус зазвичай нешкідливий, але, якщо жінка підхопить його під час вагітності, він може викликати хворобу у дитини, від церебрального паралічу до глухоти. Дослідниця Колін Хендрі з’ясувала, що поцілунки з одним партнером протягом півроку забезпечують максимальний захист. Раніше вчені вважали, що поцілунок передає інформацію про гени та здоров’я партнерів. Але для того щоб зчитувати цю інформацію, не обов’язково вступати в настільки інтимний зв’язок.
 5. Чому любов можлива?

  Розкласти любов по поличках намагалися безліч дослідників. Одна з найпопулярніших теорій на цю тему називається «Трикомпонентна теорія кохання», розроблена американським психологом з Єльського університету Робертом Стернбергом ще у 1986 році. Згідно з логікою Стернберга, кохання складається з трьох компонентів: близькість, пристрасть та зобов’язання. По-різному комбінуючи ці три складові, можна дати визначення різних видів любові:
  1. Лише близькість дорівнює симпатія, яка базується на емоційній підтримці та партнерстві.
  2. Тільки пристрасть – це одержимість, або, як ми звикли це називати: любов з першого погляду.
  3. Тільки почуття обов’язку – порожня або формальна любов.
  4. Близькість + пристрасть виливається у романтичну любов. Класичний приклад: Ромео і Джульєтта.
  5. Близькість + обов’язок – це напівлюбов-напівдружба, тобто ті стосунки, які виникають між подружжям, коли пристрасть згасає.
  6. Пристрасть + обов’язок – це безглузда любов. Стернберг наводить приклад голлівудських пар, які оголошують про свої заручини вже за кілька днів після знайомства. Такі романи рідко стають основою тривалих стосунків.
  7. Близькість + пристрасть + зобов’язання – це і є досконала любов.
  8. Природно, якщо немає жодного компонента, кохання є надуманим.
Ваше ім'я
Ел. Пошта
Почати
Авторські права
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт FindLove.in.UA, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!