Створи анкету
або увійди через
Інтим

Оголене тіло: як побороти сором?

25 червня 2013, о 00:41

Оголене тіло: як побороти сором? Страх і сором, які в тебе викликає необхідність оголити своє тіло перед сексуальним партнером, – це не фізична, а психологічна проблема, і вирішувати її потрібно на рівні свідомості. Доведено, що свого тіла соромляться не стільки ті люди, які мають серйозні фізичні вади, а ті чоловіки та жінки, комплекси яких були спричинені неправильним вихованням чи психологічними травмами. Так, якщо в сім’ї (наприклад, дуже релігійній) оголеність вважається чимось соромітним і непривабливим, дитина навряд чи зможе розкрити свою сексуальність у той час, коли це роблять усі її ровесники, тобто в підлітковому віці. Психологічні травми можуть мати різноманітні причини: наприклад, зневажливе поводження попереднього партнера, випадки насильства, невідповідність еталонам краси, нав’язаним масовою культурою тощо. Якими б не були першопричини, у результаті пригнічена сексуальна активність особи може негативно позначитись не на її стосунках з партнером, а й на здоров’ї, оскільки для нормального самопочуття доросла людина повинна мати регулярний секс.

Якщо ти відчуваєш, що твоє ставлення до власного тіла погано впливає на твоє сексуальне життя, з цим потрібно боротися. Подолати свої комплекси без професійної допомоги сексолога та психолога досить непросто, проте цілком можливо. А почати потрібно з наступних дій:

  1. Пізнай себе: коли ти на одинці, роздягнись та подивись на себе у дзеркало, проведи руками вздовж свого тіла так, як тебе торкається твій партнер. Те, що ти відчуєш, скоріш за все, не відповідатиме тому, що ти бачиш в дзеркалі. Закрий очі. На дотик твоя шкіра м’яка і тепла, вигини тіла природні та чуттєві, а відчуття пульсу дуже збуджує. Все це не може не подобатись. Відкрий очі і побачиш в дзеркалі те саме тіло, яке тепер сприймається зовсім інакше.
  2. Якщо тебе не задовольняють власні форми (зайва вага, обвисла шкіра тощо), займись собою. Не обов’язково щодня пітніти в тренажерному залі, достатньо щоранку робити зарядку чи змушувати себе більше рухатися (наприклад, ходити пішки та підніматися сходами, а не ліфтом). Сам факт того, що ти докладаєш зусилля для розвитку власного тіла, дуже піднімає самооцінку, яка стане ще вищою, коли ти побачиш перші результати.
  3. Не нехтуй своєю зовнішністю: одяг часто говорить більше про твою сексуальність, ніж оголене тіло, тому він має тобі підходити, бути підібраним зі смаком і по фігурі, а також бути охайним і чистим. Білизна теж грає важливу роль: як у жінки, так і у чоловіка спіднє повинне бути сексуальним та підкреслювати достоїнства. Крім того, на сприйняття оточуючими твоєї зовнішності впливають зачіска, стан шкіри та нігтів, твій аромат – все це повністю залежить від тебе.
Ваше ім'я
Ел. Пошта
Почати
Авторські права
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт FindLove.in.UA, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!