Створи анкету
або увійди через
Дружба

Як відучити друзів використовувати вас у їх власних цілях?

27 вересня 2013, о 20:41

У дитинстві нас привчають до того, що справжній друг повинен завжди приходити на допомогу та намагатися підтримувати товариша у скрутні моменти його життя. З віком більшість людей не змінюють свої уявлення про товариські стосунки. Та що робити, якщо поклики про допомогу та підтримку від вашого друга стали нав’язливими і перешкоджають вашим власним інтересам? Як розпізнати псевдо-дружбу, яка має на меті корисливе використовування ваших добрих намірів? Поведінка таких корисливих друзів має загальні риси, які легко розпізнати:

  • при тому, що ви самі часто допомагаєте цій людині, вона відмовляє вам у допомозі, знаходячи для цього безліч причин;
  • корисливий друг згадує про вас лише в тих випадках, коли потребує вашої послуги;
  • під час зустрічей такий псевдо-товариш говорить лише про власні негаразди, не цікавлячись при цьому обставинами вашого життя;
  • цей друг лестить вашим здібностям, кажучи, що в нього ніколи не вийде так добре зробити ту чи іншу роботу, тому просить вас допомогти йому в її виконанні.

До речі, таку ж поведінку ви можете спостерігати у деяких людей, з якими розпочинаєте романтичні стосунки. Такий об’єкт вашого захоплення, ймовірно, шукає у відносинах з вами лише власну вигоду, не маючи при цьому справжніх почуттів.

Найлегше позбутися таких корисливих друзів чи партнерів, просто порвавши з ними будь-які стосунки. Проте, якщо ви, все ж, бажаєте продовжувати спілкування, варто внести певні зміни у формат ваших взаємовідносин. Це можна зробити наступним чином:

  • коли ваш товариш наступного разу попросить вас зробити якусь роботу замість нього, запропонуйте його навчити виконувати це самостійно, але відмовтеся робити щось самотужки;
  • якщо ваш друг позичав у вас гроші чи речі та не поспішає їх віддавати, непохитним тоном попросіть його повернути позичене, посилаючись на власну потребу;
  • якщо вас просять про послугу, зажадайте послугу у відповідь (бажано, щоб її можна було виконати терміново);
  • ніколи не нехтуйте власними важливими справами, щоб надати допомогу такому товаришу, якщо це не є питанням його життя чи смерті.
Ваше ім'я
Ел. Пошта
Почати
Авторські права
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт FindLove.in.UA, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!