Створи анкету
або увійди через
Дружба

Як сприймати критику?

1 грудня 2013, о 13:26

Як сприймати критику? Критика є невід’ємною частиною спілкування людей у різних сферах життя, проте, на жаль, вона не завжди виявляється конструктивною. Ідеальних людей не буває, у кожного є свої недоліки та сильні сторони, тому фактично кожен суб’єкт у соціумі час від часу отримує критичні зауваження на свою адресу. Повноцінна конструктивна критика має такі складові, як оцінка дійсних заслуг та недоліків, а також можливі шляхи для зміни в кращу сторону. Найбільш яскравим прикладом конструктивної критики є навчальний процес, коли вчитель вказує учневі на його помилки та пояснює, як їх виправити. Але у щоденному житті нам часто доводиться отримувати неконструктивні критичні зауваження, які викликають почуття образи, злості, сорому, роздратування та можуть занизити нашу самооцінку. На таку критику зазвичай зважуються приховані агресори, які не виказують свого невдоволення напряму, оскільки бояться зруйнувати стосунки або ж отримати зворотну агресивну реакцію. Тому такі агресори завуальовують негатив видимістю щирої турботи.

Розпізнати агресивного критика, на зауваження якого не варто звертати увагу, досить просто:

  • цей ваш знайомий ніколи не говорить вам про ваші сильні сторони та не робить вам компліментів;
  • він/вона ніколи не вітає вас із досягненнями та просто відмовчується, якщо ви розказуєте про ті свої здобутки, якими пишаєтесь;
  • цей критик говорить про ті недоліки, які ви не можете виправити (невеликий зріст, кривий ніс, ваш тост на чиємусь дні народження тощо);
  • агресор може сказати щось на кшталт «я б зробив краще», проте не пояснює, в чому саме ви помились та як це виправити.

Більшість людей таку неконструктивну критику сприймає досить болісно, а деякі навіть намагаються відігратися, переймаючи поведінку агресора та завдаючи «удару» у відповідь. Проте таке спілкування не призводить до вирішення проблеми, а лише збільшує її. Справа в тому, що агресивний критик найчастіше просто намагається підвищити власну самооцінку за ваш рахунок. Тому замість того, щоб «давати здачі», ви зможете роззброїти свого псевдо-доброзичливого критика, погоджуючись з ним, або нехтуючи його зауваженнями. Так, вам достатньо сказати: «Я знаю, що мій ніс горбатий і пишаюся ним, оскільки так я схожий на тата» або «Прикро, що тобі не подобається моя спідниця, але ж я не пропоную тобі її вдягати».

Ваше ім'я
Ел. Пошта
Почати
Авторські права
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт FindLove.in.UA, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!