Створи анкету
або увійди через
Дружба

Причини конфліктів між людьми під час спілкування

16 червня 2013, о 14:13

Причини конфліктів між людьми під час спілкування Ми постійно з кимось конфліктуємо: з колегами, рідними, сусідами, сторонніми людьми в транспорті чи магазині. Ми списуємо це на їх грубість та на свою втому чи поганий настрій. Проте конфлікти нас дуже виснажують та заважають радіти життю. Виявляється позбавитись їх можна, якщо усунути їх причини. Отже, дванадцять найбільш розповсюджених причин конфліктних ситуацій:

 1. Вихваляння: намагання показати свою перевагу над співрозмовниками та відверта зневага їх досягнень у певній сфері. Якщо така поведінка деякою мірою припустима в сімейному колі, то під час спілкування з колегами та знайомими вихваляння зовсім недоречні.
 2. Нещирість у компліментах та відверті лестощі. Не намагайтесь робити компліменти, якщо ви цього не вмієте. Адже недоречний та неправдивий комплімент наштовхне вашого співрозмовника на думку про вашу нещирість та бажання використати цю людину у власних цілях.
 3. Поради, давати які вас не просили. Намагаючись радити, а тим паче, вказуючи людині, як їй поводитись в певній ситуації, ви ставите себе вище за інших, що спонукає людей ставитись до вас агресивно.
 4. Маніпуляція. Щоб бути маніпулятором, потрібно мати до цього хист, якщо у вас його немає, навіть і не намагайтесь кимось маніпулювати. Ваші спроби будуть очевидними для оточуючих та можуть спричинити конфлікт.
 5. Перебивання людини під час розмови. Це означає, що людину, яка говорить, недостатньо поважають.
 6. Категоричні висловлювання. Намагайтесь уникати під час розмов радикальні та категоричні твердження, які можуть стати причиною конфлікту.
 7. Критика співрозмовника, якщо вона неконструктивна і може зачепити його почуття.
 8. Поблажливе ставлення: не говоріть з дорослими людьми так, ніби вони ще діти і гірше за вас розуміють, що вони роблять.
 9. Звинувачення, особливо якщо вони не підтверджені нічим, окрім ваших здогадок або не мають під собою ніякої реальної підстави.
 10. Сарказм та кепкування. Така поведінка може не веселити, а навпаки засмучувати ваших оточуючих. В цьому ділі потрібно знати міру.
 11. Нагадування про певну неприємну для людини ситуацію. Немає потреби ворушити неприємні спогади співрозмовника та намагатися їх проаналізувати, якщо ви не його особистий психолог.
 12. Брехня. Без коментарів.
Ваше ім'я
Ел. Пошта
Почати
Авторські права
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт FindLove.in.UA, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!