Створи анкету
або
Увійди через соціальну мережу
Психологія

Гормон любові чи болю?

27 вересня 2013, о 20:44

Вченим вдалося з’ясувати, чому нещасливе кохання здатне завдавати нам фізичного болю та прирікати на справжні страждання. Виявляється, при розірванні стосунків з близькою людиною або за тривалого розставання, ми відчуваємо брак так званого «гормону любові», який відповідає за відчуття прив’язаності до інших людей. Його нестача в організмі може викликати тривожні стани та бути причиною виникнення несвідомого страху.

Саме окситоцин (той самий «гормон любові») несе відповідальність за відчуття власного благополуччя, тому, коли ми розстаємося з партнером, це викликає у нас знервованість та відбирає почуття впевненості у власному майбутньому. Саме окситоцин відповідає за більшість людських почуттів, які пов’язані з соціальними зв’язками та життям у соціумі, не винятком є і кохання. Окрім того, цей гормон виконує й інші важливі функції, наприклад, підсилює пам’ять певної ділянки мозку. Саме завдяки цій своїй здатності окситоцин може продовжувати наші душевні страждання.

Ця ж речовина відповідає за такі малоприємні почуття, як ніяковіння та збентеження від власних помилок, які людина робить в процесі своєї соціальної активності. Завдяки окситоцину люди не тільки пам’ятають сам факт неправильного вчинку, але й неприємні відчуття, які за цим слідували. Деяких людей такі згадки можуть переслідувати упродовж багатьох років, а стертися їм не дає саме висока активність окситоцину. Варто також зазначити, що цей же гормон дає нам можливість пригадати і приємні відчуття та переживання, пов’язані з певною людино. Завдяки цьому ми відчуваємо любов до людини, якої немає поруч у даний момент.

Такі нові відкриття дають медикам підстави вважати, що найближчим часом будуть створені медичні препарати, за допомогою яких можна буде передбачати запуск негативних реакцій, а значить – і попереджати депресивні стани.

Ваше ім'я
Ел. Пошта
День народження
Ваше місто
Ньюарк, Сполучені Штати Америки
Пароль
676778
Перейти до знайомства
Авторські права
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямої html-посилання на сайт FindLove.in.UA, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!